• Instagram

קבל הצעה

  • dor-3d

הדמיה אדריכלית - כמה זה עולה?


זו שאלה שנשאלת המון, אז חשבנו לעשות קצת סדר בנושא. אז מה משפיע על עלות הדמיות אדריכליות?

  1. מורכבות המבנה – בניגוד למה שמקובל לחשוב, לגודל המבנה אין כמעט השפעה על מחיר ההדמיה. למורכבות המבנה, לעומת זאת, בהחלט יש. ככל שהמבנה מורכב ומסובך יותר, כך עבודת המידול תהיה ארוכה יותר והמחיר יעלה בהתאם. לדוגמא, הדמיה של מבנה בסגנון קלאסי-צרפתי תהיה בד"כ יקרה יותר ממבנה מודרני בעל קוים נקיים.

  2. טופוגרפיה ופיתוח – מבנה שמונח על משטח מישורי יצריך פחות עבודה על פיתוח וטופוגרפיה. לעומת זאת בניין מדורג על צלע הר, ידרוש  מידול מורכב יותר (מדרגות, קירות תמך וכד').

  3. רמת הגימור הדרושה – השאלה הזאת נגזרת משאלה עקרונית יותר: מה מטרת ההדמיה? האם המטרה היא שיווק ומכירת נדל"ן, או רק להבין את המבנה לפני הגשת היתר? בד"כ הדמיה למטרות שיווק תצריך רמת גימור גבוהה יותר. חשוב לציין שזה לא בהכרח אומר שהדמיה להבנת תכנון תעלה פחות, כי לפעמים דווקא בהדמיה כזאת יש צורך בכמה זוויות צילום כדי להבין חלל, ובהדמיה לשיווק מספיקה זווית אחת או שתיים.

  4. מספר זוויות דרושות – אין כאן יותר מידי מה להסביר – ככל שצריך יותר מבטים, המחיר יהיה גבוה יותר. כן חשוב להדגיש שככל שיש יותר מבטים, המחיר של כל מבט נוסף פוחת, כי רוב העבודה בוצעה כבר בשניים-שלושה המבטים הראשונות.

  5. פריטים מיוחדים – הסעיף הזה רלוונטי בייחוד להדמיות פנים. בד"כ הלקוח מעביר תמונות השראה של פרטי ריהוט ומשלבים פריטים דומים ככל האפשר בכפוף למה שמצוי במאגרי מודלים מוכנים. אם יש צורך קריטי בפריטים ספציפיים שלא קיימים במאגר מודלים – זה עלול לייקר את הפרוייקט בצורה משמעותית בגלל זמן העבודה במידול ידני של פריט ריהוט.
מודל לבן מרונדר 1,000-2,500 ₪ השירות הכי בסיסי וזול הוא מודל סקצ'אפ. זהו מודל תלת מימדי של הבית שממחיש אותו בצורה טובה, אבל לא ברמה ריאליסטית (לא נראה כמו תמונה). טווח המחירים הוא 1,000-2,500 ₪: הדמיית סקצ'אפ


הדמיות חוץ לבית פרטי 2,500-5,000 ₪ הדמיות ריאליסטיות של בית פרטי יעלו באזור 2,500-3,500 ₪ לבתים פשוטים, או 3,500-5,000 ₪ לבתים מורכבים יותר. בד"כ מתקבלות כמה זויות שמאפשרות לראות את הבית מכל צדדיו. הדמיה ריאליסטית


הדמיות פנים בית פרטי 1,500-4,000 ₪ הדמיות פנים הפופולריות ביותר הן לחלל הציבורי של הבית – סלון, מטבח ופינת אוכל. בהדמיות שאינן למטרות שיווק, אפשר בד"כ לספק יותר זויות על חשבון הפיצ'יפקס וליטושים שפחות נצרכים, כך שבסופו של דבר אפשר יהיה לקבל כ 3-4 זויות במחיר של 3,000-4,000 ₪.


הדמיות חוץ – בניין מגורים 2,500-6,000 ₪ בהדמיות בניין יש משמעות רבה למורכבות התכנון – האם הקומות חוזרות על עצמן או שכל קומה ייחודית? האם הבניין ממוקם על משטח מישורי או על צלע הר? המחיר לזוית אחת בניין ממוצע יתחיל באזור 2,500-3,500 ₪. זוית שניה תעלה כ 1,000 ₪ נוספים.  הדמיית בנייןבמקרה של מבנה מורכב במיוחד או מספר מבנים, המחיר של ההדמיות עשוי להגיע גם ל 5,000 ₪ ומעלה. תכניות מכירה תלת מימד 800-1,200 ₪ תכניות מכירה בתלת מימד מאפשרות ללקוח להבין את מבנה הדירה בקלות ולהעריך את המרחב המתוכנן. המחיר של מודל תלת מימדי לדירה בודדת הוא באזור 800-1,200 ₪, תלוי בגודל ומורכבות הדירה, ובכמות היחידות הדרושות (ככל שיש יותר דירות כך המחיר לדירה יהיה נמוך יותר).  תכנית מכר תלת מימד

עוד כמה מילים… חשוב להוסיף שיש עוד פתרונות רבים בתחום ההדמיות האדריכליות, כמו למשל סיורים וירטואליים, סרטונים ועוד – לא נגענו בהם במאמר הזה (אולי נכתוב על זה בהמשך…). כפי שהזכרנו למעלה, מטרת המאמר היא לתת סדר גודל של מחירים כדי שתדעו לקראת מה אתם הולכים.

שירותי מידול והדמיות ברמה גבוהה, ליזמים, אדריכלים ומעצבים, והן ללקוחות הקצה הפרטיים והעסקיים. אנו מציעים הדמיות פנים, הדמיות חוץ, הדמיות מוצר וכן הדמיות בתחום התשתיות העירוניות. dor-3d.com - הדמיות אדריכליות ומידול פרויקטים

110 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול