• dor-3d

תכנון בית פרטי – התהליך

תהליך תכנון בית מתחיל בשיחה אתכם, במטרה ללמוד את אורח החיים היחודי שלכם הצרכים הדרישות והחלומות על הבית שאתם עומדים לבנות. אני נותן לכם למלא שאלון מובנה המסדר את הנושאים עליהם יש לתת את הדעת. כדי ללמוד על הטעם והסגנון שלכם אני פותחת ספריית תמונות משותפת בה אנו שומרים תמונות הממחישות רעיונות אהובים. ביקור במגרש ולמידת תוכניות התב"ע המתייחסות אליו משלים את התמונה ומגדיר את מגבלות תכנון בית והמסגרת בה ימומש החלום.

אני רואה את עצמי כמגשימת חלומות, האחראית על ליקוט המידע והפנטזיות והרוקחת של הקומפוזיציה שתחבר בין כל המרכיבים הללו ותייצר מהם מבנה יחודי ומותאם רק אליכם. כל מבנה מיוחד במינו ואין מבנה אחד דומה למשנהו.

בכל שלב אני מביאה מס חלופות תכנוניות שונות לבדיקת האפשרויות והרעיונות שעולים, ומאפשרת לכם לבחור בינהם ולהבין את סדרי העדיפויות שלכם. מה עיקר , מה טפל ואיזה רעיון /סיפור , מדליק אתכם. הנייר סובל הכל.

שלבי התכנון של בית פרטי 1. העמדת הבית על מרכיביו החניה, שער הכניסה, השביל, דלת הכניסה, קומת הקרקע הציבורית, החצר, הפרגולה, הבריכה. איך הם ממוקמים על המגרש, ביחס לרחוב וביחס למגרשים השכנים. לכל אופציה סיפור משלה ודרך אחרת לחוות את הבית.

2. חלוקות האזורים בתוך הבית מה חלוקת השטחים בינהם, מה הקשרים בין כל איזור לחצר, לכניסה לאור יום ולכוון השמש. מה רואים כשנכנסים לבית, כמה שטחים פתוחים יש וכמה חדרים סגורים. כשיש הסכמה לגבי הקומה הראשית ממשיכים לקומות הבאות ולקשרים האנכיים בין המפלסים, המוסיפים עושר לחלל הפנימי של הבית ולקשרים בין חלקיו. מיקום המדרגות וצורתם יקבעו בשלב זה.

3. מודל תלת מימדי כשהתוכניות פחות או יותר סגורות ומוסכמות, אפשר להוסיף מימד לתכנון. מודל תלת מימדי הוא כלי עבודה חיוני לתכנון הבית והבנת המבנה ועיצובו מבחוץ ומבפנים וליצירת רעיון נפחי יחודי. בד"כ יש צורך לחזור לתוכניות ולשנותן עקב התכנון בתלת מימד. 4. תכנון בית – היתר בניה

כשהתכנון הרעיוני הושלם יש להפכו לתוכנית הגשה. זהו שלב טכני של עריכת שרטוטי המבנה לפי ההנחיות של מנהל התכנון והגשתן לאישור הועדה המקומית בצרוף מסמכים ואישורים. זהו תהליך בירוקרטי שבשנים האחרונות הפך מקוון, דרך מערכת ממוחשבת שנבנית ומשתכללת עם הזמן. בתהליך זה יש להמציא אישורים מגורמים מקצועיים שונים לכך שהמבנה עומד בתקנים ובהנחיות רלוונטיות. עורך הבקשה צריך להיות מנוסה עקשן ויצרתי כדי להתמודד עם הערות שמתקבלות, ולשמור על הרעיון המקורי של התכנון. בשלב זה מופעלים יועצי התכנון: מהנדס בניין , אינסטלציה, אקוסטיקה ועוד, הכל בהתאם לנדרש. העבודה עם היועצים מתואמת דרכי. 5. מכרז כשיש אישור עקרוני לתכנון , מהועדה המקומית, מתחיל שלב התכנון המפורט. קנה המידה של התוכניות מוכפל ל 1:50, והסכמות הופכות לתוכניות עם אינפורמציה לפי נושאים. זה הזמן בו הרעיונות הסכמטיים מקבלים אפיון חומר צורה ואופי, הצהרת הכוונות הראשונית נבדקת לעומק כדי להופכה לברת ביצוע. אני מרבה להתייעץ עם בעלי מקצוע וספקים כדי למצוא את הדרך היעילה והפשוטה למימוש הרעיון הצורני. ומקפידה להתעדכן בחידושים הטכנולוגיים שצצים כל הזמן. תוכנית בניה ואינסטלציה, תוכניות חשמל ותאורה ותוכניות ריצוף משורטטות לכל קומה, הפרוט מלווה בפגישות אצל ספקים לבחירת חומרי חיפוי, גופי תאורה, כלים סניטריים, דלתות וחלונות. המטבח חדרי השרותים והמדרגות מפורטים בקנה מידה 1:25 ומלווים בפריסה של כל קירות החדר. המכרז מלווה במפרט המתאר את טיב העבודות ובכתב כמויות. חומר המכרז נמסר לקבלנים לתמחור ומשמש להשוואה בין הצעותיהם. 6. תכנון בית הסתיים ועכשיו הביצוע רגע האמת מגיע והבית מתחיל להיבנות. לאורך כל תקופת הבניה, אני מבצעת פיקוח עליון בשטח ודואגת להגיע ולוודא שהתוכניות ברורות ומובנות ולקבל משוב לשיפורן. לפני שלבי ביצוע קריטיים כמו הרמת קירות פנים, כניסת אינסטלטור או חשמלאי אני עוברת על סימונים שהכינו בעלי המיקצוע ומוודא שהכל ברור. בתום כל פגישת פיקוח אני מוציאה דוח כתוב עם הערת והנחיות לעבודה. יחד איתכם מבוצעת בחירת חומרים ואביזרים ובחינת דוגמאות שאני דואגת להזמין מבעלי המקצוע במועד המתאים. אני מאמינה שאהבתי למקצוע, הכרותי רבת השנים עם תהליך הבניה, הראש היצרתי שלי, התנהלותי השיטתית ואופיי הנוח יהפכו עבורכם את התהליך המתואר לנגיש ברור ופשוט, עם קבלת החלטות הדרגתית מסודרת ונינוחה. ועם שליטה מקסימלית עלל התוצר הרצוי שהוא בית החלומות שלכם.

10 צפיות0 תגובות
בית קרקע כפרי - 2 קומות

בית קרקע כפרי - 2 קומות

26 ביולי 2020

משפחת שמיר , הדמיית חוץ ופנים תאורת יום.

משפחת שמיר , הדמיית חוץ ופנים תאורת יום.

28 בינו׳ 2021

הדמיה למרכז תירותי בצפון

הדמיה למרכז תירותי בצפון

7 בדצמ׳ 2020

🌐 360 viewer

🌐 360 viewer

30 בינו׳ 2021

   קצוות מעוגלים- הדמיה לבית קרקע

   קצוות מעוגלים- הדמיה לבית קרקע

26 ביולי 2020

בית קרקע

בית קרקע

7 בדצמ׳ 2020

אביה ואלון

אביה ואלון

16 ביוני 2022

                          נופר ואבישי בית קרקע (הרחבה כורזים)

נופר ואבישי בית קרקע (הרחבה כורזים)

21 בספט׳ 2022

תכנון בית פרטי – התהליך

תכנון בית פרטי – התהליך

18 בנוב׳ 2022

swisa family/3D simulation/interior design

swisa family/3D simulation/interior design

29 בינו׳ 2021

סטודיו 2

סטודיו 2

18 בפבר׳ 2021

עשוי לעניין אותך?